Зверніться до нас за допомогою
a

Blog

З 27 по 30 вересня 2023 р. в м. Стокгольм, Швеція відбувся XXV Конгрес Європейського товариства стереотаксичних та функціональний нейрохірургів (ESSFN). В конгресі прийняло участь понад 900 делегатів.

На Конгресі були висвітлені сучасні аспекти хірургічного лікування рухових розладів (хвороби Паркінсона, дистонії, тремору), епілепсії, невгамовного болю, деяких видів психічних порушень. Висвітлені перспективи розвитку методів нейростимуляції та деструкції у лікуванні вищевказаних захворювань нервової системи. На виставці медичного обладнання були продемонстровані новітні технології галузі функціональної та стереотаксичної нейрохірургії.

У вересні 2023 р. опублікована стаття завідувача відділення функціональної нейрохірургії та нейромодуляції Інституту нейрохірургії, доктора медичних наук Костюка К.Р. «Stereotactic Staged Asymmetric Bilateral Radiofrequency Lesioning for Parkinson’s Disease» в провідному міжнародному нейрохірургічному журналі Stereotactic Functional Neurosurgery, офіційному друкованому виданні World Society of Stereotactic and Functional neurosurgeons (WSSFN).

З моменту створення журналу у 1938 році, стаття К. Костюка є першою повноцінною вітчизняною публікацією у даному авторитетному виданні. Стаття викликала зацікавленість та дискусії серед міжнародних фахівців галузі функціональної нейрохірургії!

Д.мед. наук Костянтин Костюк прийняв участь у щорічній Конференції "Товариства нейрохірургів Великобританії", яка проходила 12 – 15 вересня 2023 р. в м. Лондон.

На конференції К. Костюк виступив із доповіддю «The challenges of functional stereotactic neurosurgery in Ukraine amidst ongoing war», в якій ознайомив британських колег із сучасним станом надання нейрохірургічної допомоги в Україні в умовах війни з росією.

27-29 квітня 2023 в м. Ужгород відбулася XXVII конференція Української протиепілептичної ліги (УПЕЛ) з міжнародною участю. У конференції прийняли участь загальновизнані фахівці епілептології: Президент International League Against Epilepsy (ILAE) професор J Helen Cross (University College London), професор Samuel Wiebe (University of Calgary ), професор Wolfgang Löscher (University of Veterinary Medicine Hannover), Serge Vulliemoz (University of Geneva)

На початку 2023 року в бюлетені World Society of Stereotactic and Functional Neurosurgeons (WSSFN) була опублікована замітка завідувача відділення функціональної нейрохірургії та нейромодуляції Інституту нейрохірургії, доктора медичних наук Костянтина Костюка під назвою "Ukraine Healthcare in Kyiv, Letter from Kyiv". В цій публікації автор розкрив інформацію про сучасний стан медицини, зокрема нейрохірургії, в умовах війни з росією. У листі до редакції відзначені проблеми та складності, з якими стикається населення України, а також нейрохірургічна галузь, в умовах повномасштабної агресії росії.

З 4 по 8 вересня 2022 у місті Інчхон, Південна Корея, відбувся 19 Конгрес Всесвітнього товариства стереотаксичної та функціональної нейрохірургії (World Society for Stereotactic & Functional Neurosurgery – WSSFN). Це був перший масштабний міжнародний захід WSSFN з моменту початку пандемії COVID-19. 

8 - 11 вересня 2021 року в м. Марсель (Франція) відбувся XXIV Конгрес Європейської асоціації стереотаксичної та функціональної нейрохірургії (European Society for Stereotactic and Functional Neurosurgery - ESSFN).  Слід зазначити, що це був один із перших медичних форумів, який проходив в режимі OFF-LONE. Конгрес проходив у старовинному палаці  Du Pharo, побудованому в 1858 році імператором Наполеоном ІІІ. У конгресі прийняли участь понад 400 делегатів.

На з’їзді були обговорені останні досягнення української нейрохірургії в нейроонкології, нейротравмі, функціональній нейрохірургії, в дитячій, цереброваскулярній, спінальній та відновлювальній нейрохірургії. Також були обговорені питання реформування медицини та удосконалення нейрохірургічної допомоги в сучасних умовах. На пленарному засіданні «Нейроонкологія» виступив з доповіддю д.мед.н. Костюк К.Р. «Значення стереотаксичних нейрохірургічних втручань в нейроонкології». На пленарному засіданні «Функціональна нейрохірургія» робота відділення була представлена двома доповідями: д.мед.н. Костюк К.Р. «Сучасні аспекти стереотаксичного лікування рухових та деяких психічних

Під час форуму були висвітлені та обговорені сучасні досягнення  української нейрохірургії, зокрема сучасні підходи до лікування черепно-мозкової та спинальної травми; сучасні аспекти нейроонкології, дитячої нейрохірургії