Зверніться до нас за допомогою
Image Alt

Наші технології

Діагностичні технології

Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

МРТ - це томографічний метод дослідження внутрішніх органів і тканин з використанням фізичного явища ядерного магнітного резонансу (ЯМР). Метод ґрунтується на вимірюванні електромагнітного відкликуатомних ядер, найчастіше ядер атомів водню, а саме на їхньому збудженні за допомогою певної комбінації електромагнітних хвиль у сталому магнітному полі високої напруженості. Цей метод дає змогу одержати висококонтрастне зображення тканин тіла, і тому його широко застосовують у медицині, у візуалізації тканин мозку, серця, м'язів, а також новоутворень, порівняно з іншими методами медичної візуалізації (такими, наприклад, як комп'ютерна томографія чи рентгенографія).

Електроенцефалографія (ЕЕГ)

Метод графічної реєстрації біопотенціалів головного мозку, що дозволяє проаналізувати його фізіологічні зрілість і стан, наявність осередкових уражень, загальмозкових розладів і їхній характер. Полягає в реєстрації й аналізі сумарної біоелектричної активності головного мозку —електроенцефалограми (ЕЕГ). ЕЕГ може зніматися зі скальпу, з поверхні головного мозку, а також з глибоких структур мозку. Типово під електроенцефалограмою розуміють поверхневий запис, тобто здійснений зі шкіри. Запис, здійснений за допомогою електродів з поверхні головного мозку, називають електрокортикограмою. ЕЕГ найчастіше використовується для діагностики епілепсії, яка спричиняє аномалії ЕЕГ.

Церебральна ангіографія

Церебральна ангіографія – це метод рентгенологічного дослідження судин головного мозку. Метод церебральної ангіографії є “золотим стандартом” при дослідженні патологій судин головного мозку. Метод церебральної ангіографії дозволяє візуалізувати стенози та аневризматичні розширення сонних та хребцевих артерій, наявність артеріо-венозних мальформацій, каротидно-кавернозних фістул, мішковидних аневризм судин головного мозку, а також пухлини головного мозку.

Церебральна ангіографія

Інтраопераційна кортикографія (ІКГ)

Інтраопераційна кортикографія (ІКГ) - це тип електрокортикографії, який передбачає фізично інвазивну процедуру і спрямований на локалізацію функції конкретних областей мозку шляхом прямої електричної стимуляції кори головного мозку. Він залишається одним з найбільш ранніх методів аналізу мозку і дозволив дослідникам вивчити взаємозв'язок між корковою структурою та системною функцією. Картографічне стимулювання кори мозку використовується для ряду клінічних застосувань і залишається кращим методом дохірургічного плануванні при хіургічному лікуванні епілепсії.

Інтраопераційна кортикографія (ІКГ)

Відео ЕЕГ-моніторинг

Відео ЕЕГ-моніторинг проводиться під пильним наглядом персоналу. Це робиться для того, щоб створити максимально сприятливі для дослідження умови. Спеціалісти увесь час мають фіксувати покази, вносячи необхідні помітки. Завдяки новому поколінню обладнання на якість запису не впливають зовнішні чинники, такі як, атмосферні явища, збої в електромережі, додаткова кількість електродів, необхідність заземлення тощо. Додатково присутні медичні препарати першої допомоги. Ця вимога обумовлена тим, що в ході дослідження можуть виникнути різні пароксизмальні розлади чи епілептичні напади, які потребують втручання медперсоналу. Під час моніторингу на голову пацієнта кріпиться спеціальні шапочка з електродами. Електроди фіксуються на певних ділянках голови і мають знаходитись там протягом усього запису. Вони гнучкі та не створюють дискомфорту для засинання пацієнта. Нічний відео ЕЕГ моніторинг проводиться до 10 годин. За призначенням лікуючого лікаря можливе проведення більш тривалого моніторингу: протягом доби (і більше). Усі сигнали записуються, якість запису контролюється досвідченим техніком. При потребі, весь хід дослідження контролюється лікарем нейрофізіологом (неврологом) в режимі реального часу.

Відео ЕЕГ-моніторинг

Хірургічні технології

Стереотаксичні технології

Сутність стереотаксичного методу в нейрохірургії полягає у можливості малотравматичного та високоточного введення необхідного інструменту або пристрою у глибинні структури головного мозку. Це забезпечується за допомогою спеціального сучасного обладнання та комп’ютерної системи.
Стереотаксичне нейрохірургічне втручання складається із декількох етапів:
1. Фіксація на голові хворого стереотаксичного кільця.
2. Виконання комп’ютерної томографії та планування мішені та траєкторії введення інструменту чи пристрою на основі отриманих томографічних зображень головного мозку.
3. Безпосередньо хірургічне втручання, яке включає в себе невеликий розріз шкіри, накладання мініатюрного трепанаційного отвору, та введення інструменту чи пристрою у головний мозок. Враховуючи невеликі розміри хірургічних інструментів та пристроїв (біопсійні голки або внутрішньо мозкові електроди діаметром 1-2 мм) стереотаксичні операції є найбільш щадними та безпечними з усіх нейрохірургічних втручань.

Мікрохірургія

Мікрохірургія - метод виконання хірургічних втручань з використанням оптичних приладів, зокрема операційного мікроскопа. Прогрес техніки та технологій, що популяризували мікрохірургію розпочався у 1960-х роках минулого сторіччя, до цього процесу залучилися різні галузі медицини. На теперішній час нейрохірурги використовують мікрохірургічні технології під час виконання переважної більшості операцій.
Мікрохірургія має дуже широке застосування в нейрохірургії. Мікрохірургія активно використовується під час проведення операцій з приводу видалення пухлин головного мозку, при хірургічному лікуванні епілепсії, невралгії трійчастого нерву, судинних ураженнях головного мозку (артеріальні аневризми, артеріо-венозні мальформації та ін..), больові синдроми, ураження спинного мозку, хребта та периферичних нервів. На сьогодні неможливо уявити проведення ефективних і безпечних нейрохірургічних втручань без використання мікрохірургічної та навігаційної технологій.

Мікрохірургія

Глибинна мозкова стимуляція

Глибинна мозкова стимуляція є одним із самих новітніх напрямків нейрохірургії, що стрімко розвивається протягом останніх десятирічь. Глибинна мозкова стимуляція (Deep Brain Stimulation) – методика, яка призводить до зменшення вираженості рухових та деяких інших неврологічних розладів за допомогою стимуляції глибинних структур головного мозку, що надає можливість значно зменшити кількість прийому медикаментів та покращити якість життя.
Метод глибинної мозкової стимуляції полягає в імплантації електродів в певні ділянки головного мозку, в які подається електричний струм, що спричинює функціональні зміни в нейронах.
Нейростимуляція ефективно використовується у лікуванні хвороби Паркінсона, есенційного тремору, торсійної дистонії, спастичної кривошиї, епілепсії, нейропатичного больового синдрому, обсессивно-компульсивного
синдрому та деяких інших захворювань нервової системи.